Сувеніри та їх призначення.

 Сувеніри та їх призначення.


 Поняття про сувенір

Сувенір (від французького слова - souvenir подарунок на пам'ять) - пам'ятний предмет,
пов'язаний з перебуванням в тому чи іншому місці (країні, місті, історичному місці, на виставці) або з якою-небудь пам'ятною подією.

 У більшості випадків це вироби декоративно-прикладного мистецтва та художньої промисловості.
Отже, для згадки про візит до України іноземні туристи, як правило, шукають вироби, сувеніри, що так чи інакше пов’язані з Україною - традиційні українські сувеніри.




Також сувенірна продукція - це і статуетки, і вироби з фарфору чи кераміки, фоторамки, скриньки тощо.
Сувеніри - все те, що людина собі зазвичай не купить, але в подарунок отримає залюбки.
До сувенірів слід відносити вироби з чітко визначеними ознаками - оригінальні, художньо оформлені в традиційному для місцевості стилі, що відображають національні або місцеві особливості, визначні події, пам'ятні дати, досягнення вітчизняної науки, культури, мистецтва, спорту. 



Тим самим сувеніри виконують пізнавальну роль, сприяють взаєморозумінню, духовному збагаченню і зближенню людей і народів, відображаючи життя і культуру країни, яку вони представляють.


 Історичні відомості про сувеніри.

У давнину людина відчувала страх перед силами природи та розділяла їх на добрі та злі, причому добрі були оберегами від злих. Їх треба було періодично задобрювати, звертатись до них з магічними заклинаннями, приносити їм жертви.
Проте людина відчувала потребу ще і в матеріалізованих захисниках — оберегах. Отже, найдавніші сувеніри – це різноманітні язичницькі обереги.




На початку XIX ст. сувенір, який отримав широке поширення, набуває іншого значення. У той романтичний вік медальйон, який зберігає частку ідеалу, є як би зв'язком між ним і людиною.

 

В даний час сувеніри поширені не менш широко. Сучасні засоби зв'язку, радіо і особливо телебачення набагато прискорюють темп життя, роблять людину сучасником і очевидцем, а отже, і співучасником багатьох подій. Пам'ятний значок, вимпел, медаль, якийсь невеликий предмет, приурочений до події, свідком якого ми були, фіксує його в нашій свідомості.



За останні роки в нашій країні і за кордоном отримав великий розмах туризм. Проводиться багато різних заходів. Спортсмени беруть активну участь у спартакіадах та олімпіадах. Розширилися культурні зв'язки: діячі мистецтв стали частіше виїжджати на гастролі за кордон і запрошувати до себе гостей, організовуються фестивалі, місячники і декади національного мистецтва. Частіше стали проходити наукові конференції та міжнародні конгреси. Все це сприяє поширенню сувенірів.



 Види та властивості сувенірів.

За призначенням сувеніри поділяють на групи та підгрупи.

Особисті прикраси - прикраси для голови, шиї, для рук.



Аксесуари - необов’язковий предмет, який доповнює щось: штучні квіти, брошки тощо.



Інтер’єрні вироби - шкатулки, вази, ключниці, свічники, статуетки тощо.


Предмети для сервірування столу - окремі предмети для сервірування столу, сервізи та прибори.



Письмове приладдя - приладдя для письма та читання, предмети для зберігання письмового приладдя, письмові прибори.


Сувеніри - пам'ятні медалі, нагрудні знаки, герби, брелоки, магніти тощо.





Церковно-культові вироби - ікони, хрести та ін.



В даний час сувеніри отримали ще один статус - ділові сувеніри. Ділові сувеніри виконують роль візитної картки компанії. На такі сувеніри наносять логотипи та адреси компаній, і вони використовуються в рекламних цілях, збільшуючи, таким чином, популярність компаній і створюючи їм імідж.


 Тема сувенірів дуже об'ємна. На наступному занятті ми розглянемо сувеніри декоративно-ужиткового напряму. Та навчимось виготовляти сувеніри власноруч.

Комментариев нет:

Отправить комментарий