Янголятко на ялинку
Паперова різдвяна іграшка
За звичаєм до свят господині ретельно прибирали в будинку, вибілювали помешкання, застеляли нові або чисто випрані скатертини й рушники, намагалися підготувати новий одяг для всіх членів родини. Із воску власної пасіки виготовляли святкові свічки, приказуючи молитву.
Давнім та унікальним різдвяним звичаєм є ходіння з вертепом, здебільшого поширене в Західній Україні.
Вертеп — це пересувний мініатюрний ляльковий театр, розміщений в спеціальному коробі (ящику), в якому показували вистави, розігрувалися сцени, пов’язані з народженням Ісуса Христа.
Неодмінний атрибут вертепу — різдвяна зірка. Її вважають символом радості, саме вона несе новину про народження Ісуса.
Також українці здавна робили іграшки-забавки, прикрашали свої оселі біблійними сюжетами.
Отож сьогодні пропоную зробити паперових янголів, що сповістили про народження Спасителя.
Приготуйте, будь ласка, такі матеріали та інструменти:
- паперова ажурна серветка;
- аркуш білого паперу;
- ручка або простий олівець;
- нитки;
- три перламутрові намистини:
велика - 1шт., середня - 1 шт., маленька - 2 шт.
- ножиці;
- клей;
- біндери.
Почнемо свою творчу роботу
1. Беремо паперову ажурнусерветку і розрізаємо та, як показано на малюнку
2. За допомогою звичайного олівця або ручки згортаємо відрізану деталь в конус.
4. Наступне завдання – зробити ангелику петельку, за яку іграшку підвішують на ялинку. Для цього беремо цупку білу нитку, протягуємо її в голку, затягуємо на одному кінці великий вузлик, протягуємо через перламутрову намистину середнього розміру, протягуємо всередину через носик конуса виводимо нитку назовні. Після цього відміряємо петельку потрібного розміру і вирушаємо з голкою в зворотний шлях: крізь вузький носик конуса в його середину, через намистинку і знову зав’язуємо вузлик. Можна краї між собою ще раз зв’язати, для більшої надійності.
5. З великої перламутрової намистини робимо сяючу голівку нашому ангелику, протягнувши намистинку крізь вже виготовлену петельку, можна закріпити її біля основи вузликом.
6. Приклеюємо ангелику «німб» з паперового кільця та білий комірець.
7. Відрізаєму товсту нитку, приклеюємо одну сторону до спинки ангела, загортаємо нитку наперед – це будуть руки ангела. Зав’язуємо вузлик на нитці, нанизуємо маленькі перламутрові намистинки, зав’язуємо ще один вузлик. Тепер знову загортаємо нитку навколо сукні ангела і приклеюємо її на спині:
8. Нам залишається лише вирізати дві деталі крил (більшу і меншу) з білого паперу, скріпити їх спочатку одну з другого у верхній частині і приклеїти до спинки янголятка, прикривши ними нитку-ручки.
Ось який чудовий янгол на ялинку у нас з вами вийшов з простої паперової серветки.
Звісно, зараз деякі традиції забулися та загубилися в часі. Хоча в багатьох регіонах і досі можна зустріти особливий колорит українського святкування Різдва.
І однією з найкращих традицій, якої досі дотримуються більшість українців на Різдво, є проведення часу з родиною. Тож не забувайте в цей день про своїх рідних, започатковуйте власні різдвяні традиції та насолоджуйтеся святом.
Комментариев нет:
Отправить комментарий